Poleć znajomym

Kopytka trochę inaczej

Jak zbierać punkty?

Autor: (2605 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Tu i teraz

Z tego przepisu powstają bardzo delikatne kopytka. Najbardziej lubimy kopytka odsmażane, z sosem pomidorowym tudzież ze zwykłym ketchupem. Można je też podawać ze śmietaną i cukrem.

Składniki

 • 450g ziemniaków
 • 2 łyżki płaskie kaszy manny
 • 2 łyżki kopiaste mąki ziemniaczanej
 • 4 łyżki kopiaste zwykłej mąki
 • 1 jajko

Sposób przygotowania

 1. Ziemniaki gotujemy w mundurkach, w osolonej wodzie - około 20-30 minut. Gdy wystygną, obieramy ziemniaki i przeciskamy je przez praskę. Dodajemy mąkę ziemniaczaną i kaszkę oraz jajko, po czym wyrabiamy ciasto.

 2. Mąkę zwykłą wysypujemy na stolnicę. Przekładamy nasze ciasto na stolnicę, dzielimy na 2-3 części, formujemy z nich wałeczki i każdy delikatnie spłaszczamy. Kroimy w centymetrowe ukośne kawałki.

 3. Wrzucamy nasze surowe kopytka do wody, delikatnie mieszamy, gotujemy, po około dwóch minutach od wypłynięcia - wyciągamy z wody i odsączamy.

 4. Potem to już właściwie - smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. dorcia 12 listopada 2010, 17:02

  Polecam bardzo dobre kopytka!!!